سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 307
بازدید دیروز : 793
کل بازدید : 347871
کل یادداشتها ها : 10249
خبر مایه


1 2 3 4 5 >

قطعا نام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را تابحال شنیده اید ؟ در این مقاله قصد داریم با دانشگاه علمی کاربردی ، شرایط ثبت نام ،زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی آشنا شویم. دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی می باشند تشکیل و نسبت به برگزاری دوره های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد اقدام می کند.
این دانشگاه، تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود. هدف دانشگاه علمی کاربردی، فراهم آوردن زمینه مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است،  به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

ادامه مطلب...

  

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 95 به دلیل ویژگی های خاصی که در زمان برگزاری کلاس ها ارائه می دهد و همچنین شهریه پایین آن در بین دانشگاه های پولی ، طرفداران خاص خود را دارد. در سال های نه چندان دور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به شکل امروزی متداول نبود و داوطلبان باید در دوره های فراگیر پیام نور شرکت می کردند تا بعد با دادن یک امتحان جامع که برخلاف کنکور سراسری که از درس های دوره دبیرستان گرفته می شود در آن از دروس ترم اول دانشگاه گرفته می شد می توانستند بدون شرکت در کنکور سراسری وارد دانشگاه شوند. ولی اکنون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور دیگر سختی های سابق را ندارد و صرفا با یک ثبت نام ساده می توان تحصیل در دانشگاه پیام نور را آغاز کرد.


 دانشگاه پیام نور ؛ شهریه پایین و کلاس های کم 

ادامه مطلب...

  

طبق اطلاعیه ای که سایت سنجش در تاریخ 24 مهرماه منتشر کرد دانشگاه پیام نور قصد دارد به قصد تکمیل ظرفیت خود در رشته محل هایی که از طریق کنکور سراسری 95 نتوانسته اند به اندازه کافی دانشجو بگیرند یک ثبت نام سراسری انجام دهد. در نتیجه کسانی که قصد دارند در تکمیل ظرفیت پیام نور 95 شرکت کنند می توانند بدون کنکور در رشته محل های معرفی شده در این تکمیل ظرفیت شرکت کنند. در این مقاله قصد داریم راهنمای زمان ، نحوه و شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت پیام نور 95 را ارائه کنیم تا اگر در تاریخی که در ادامه ذکر می کنیم قصد تحصیل در دانشگاه پیام نور کردید بتوانید بدون کنکور در این دانشگاه تحصیل کنید.


 زمان ثبت نام ؛ از 24 مهر تا 24 آبان 

 

ادامه مطلب...

  

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 95 در رشته های پرطرفداری همچون پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم آزمایشگاهی ، علوم تغذیه ،پرستاری ، اتاق عمل ، هوشبری ، مامایی ، رشته های مهندسی ، علوم انسانی و ... از تاریخ 18 مهر آغاز شده و 23 مهر به اتمام رسید. قطعا اگر شما هم یکی از داوطلبانی هستید در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 95 شرکت کرده اید و استرس نتایج را دارید در این مقاله جزئیاتی را بیان کرده ایم که تا زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 95 برایتان مفید باشد. تقریبا راهنمای کاملی برای شرایط مختلف ایجاد شده قرار دادیم پس پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را در ابتدا بطور کامل مطالعه کنید سپس اگر سوالی باقی ماند مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.


 زمان دقیق اعلام نتایج متعاقبا از طریق کانال تلگرام هیوا اطلاع رسانی می گردد 

ادامه مطلب...

  

اکثر داوطلبان کنکور سراسری هنر را با نام یک رشته شناور می شناسند. رشته ای که همه در آن می توانند شرکت کنند و بیش از آنکه عرصه یک رقابت واقعی را تشکیل دهد تبدیل به یک شانس دوم برای شرکت کنندگان کنکور ریاضی ، کنکور تجربی و کنکور انسانی شده است. اما کنکور هنر در باطن عرصه رقابت جدی برای تعداد خاصی است که هم کنکور هنر را به خوبی می شناسند و هم از زیرگروه های آن به خوبی اطلاع دارند. در این مقاله می خواهیم کنکور هنر 96 را به دوستداران این رشته بطور کامل معرفی کنیم و همه آنچه باید درباره کنکور هنر بدانید را به شما توضیح دهیم. درضمن هدف بعدی از ایجاد این صفحه این بود که فضایی را فراهم کنیم که شرکت کنندگان در کنکور سراسری هنر 96 به تبادل دیدگاه هایشان بپردازند و همچنین سوالات خود را از ما بپرسند.


 کنکور هنر 96 ؛ فرصت رقابت برای بهترین دانشگاه های هنر 


   ادامه مطلب...

  

اگر قصد دارید در ثبت نام کنکور سراسری 96 شرکت کنید و به دنبال منابع کنکور انسانی 96 می گردید در همین مقاله می توانید مشکل خود را برطرف کنید. شاید داوطلبان کنکور انسانی را باید مظلوم ترین داوطلبان کنکور سراسری دانست. علی رغم اینکه همیشه سهم قابل توجهی از داوطلبان کنکور سراسری را تشکیل می دهند ولی هیچ وقت آنطور که باید و شاید به آن ها توجه نشده است. اما گروه مشاوره هیوا برای کنکور انسانی 96 قصد دارد همه جوره پشتیبانی ویژه ای از داوطلبان کنکور انسانی کند. این کار را با سه مقاله آشنایی اولیه با کنکور سراسری انسانی 96 ،برنامه ریزی کنکور انسانی 96 و بهترین منابع کنکور انسانی 96 آغاز کرده ایم و در ادامه مقالات بسیار متنوع دیگری نیز برای کنکوری های انسانی 96ارائه خواهیم کرد. در ادامه هم منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش برای کنکور انسانی 96 را بررسی خواهیم کرد و هم بهترین کتاب های کمک آموزشی بازار در دروس مختلف.


 ادبیات و عربی ؛ نقطه قوت داوطلبان کنکور انسانی 


   ادامه مطلب...

  

از آنجایی که کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد برای کسانی است که در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت کرده اند. همانند مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد که بعضی از رشته محل ها با آزمون و بعضی بدون کنکور هستند کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد دربیشتر رشته محل ها بدون کنکور و در برخی رشته محل های خاص با کنکور است که از این میان می توان به رشته های گروه پزشکی دانشگاه آزاد اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم راهنمای انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد را تقدیم داوطلبانی کنیم که متاسفانه به دلیل کمبود اطلاع رسانی در این زمینه این فرصت گرانبها را از دست می دهند.


 هفته آخر شهریور ، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 

 

ادامه مطلب...

  

مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 95 که از 12 مهر آغاز شده روز  24 مهر پایان می یابد.  تاکنون خبر دقیقی ازاعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 95 مخابره نشده است. بنابراین این صفحه صرفا برای اطلاع رسانی زودهنگام به داوطلبانی که در این تکمیل ظرفیت شرکت کرده بودند و همچنین راهنمایی مشاهده نتایج ایجاد شده است. سال قبل انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد تا 18 مهر ماه ادامه داشت و نتایج در روز 27 مهرماه اعلام شد . بنابراین احتمالا امسال هم شاهد یک هفته الی 10 روز فاصله بین پایان انتخاب رشته و اعلام نتایج خواهیم بود. داوطلبان می توانند برای اینکه سریع تر از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد 95 مطلع شوند عضو کانال تلگرام هیوا شوند. برای عضویت در کانال تلگرام هیوا کلیک کنید.


 برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج عضو کانال تلگرام هیوا شوید 

ادامه مطلب...

  

پروانه نظام مهندسی یکی از امکاناتی است که فارغ التحصیلان رشته های مهندسی معماری ، مهندسی عمران ، تاسیسات مکانیک ، تاسیسات برق ،شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک می توانند با ثبت نام  آزمون نظام مهندسی 95 استارت دریافت آن را بزنند. به دلیل کمبود اطلاع رسانی در این زمینه تصمیم گرفتیم جزئیاتی مانند زمان ، تاریخ ، نحوه و شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 را تحت قالب یک راهنما برای فارغ التحصیلان این رشته ها آماده کنیم. منبع کلیه اطلاعات ذیل دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 می باشد.


 ثبت نام آزمون نظام مهندسی ؛ 2 بار در سال 


تاریخ و زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95

ثبت نام آزمون نظام مهندسی دو بار در سال و به فاصله 6 ماه انجام می شود. در سال 94 ثبت نام در ماه های فروردین و آذر انجام شد. در سال 95 ثبت نام دوره اول در مرداد ماه انجام شد و احتمالا ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 در نیمسال دوم در اواخر آذر یا اوایل دی ماه انجام خواهد شد . زمان دقیق ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 را به محض اعلام می توانید از طریق کانال تلگرام هیوا دنبال کنید. برای عضویت در کانال تلگرام هیوا کلیک کنید.


نحوه ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95

ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 از طریق سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به آدرس inbr.ir انجام می شود. برای ثبت نام کافیست با خرید یک کارت اعتباری و وارد کردن اطلاعات شخصی ثبت نام خود را انجام دهید. دقت کنید که برای ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 باید حتما قبل از آن عضو نظام مهندسی استان خود باشید و کد نظام مهندسی داشته باشید. بیشتر داوطبان ثبت نام آزمون نظام مهندسی به دلیل عدم آگاهی از این موضوع و با توجه به زمان محدود ثبت نام و زمان طولانی تایید اطلاعات برای عضویت در نظام مهندسی استان ، از ثبت نام جا می مانند. اگر با اصول ثبت نام نظام مهندسی 95 آشنایی ندارید می توانید با یک مشاوره تلفنی با مشاوران هیوا ثبت نام خود را انجام دهید.

 

 شرایط ثبت نام آزمون نظام مهندسی ؛ سخت ولی لازم الاجرا 


شرایط ثبت نام در آزمون نظام مهندسی 95

کلیه فارغ التحصیلان مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری حق ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 را دارند ولی به شرطها و شروطها . شرایط ثبت نام در آزمون نظام مهندسی 95 را می توان در چند طبقه دسته بندی کرد. یکی شباهت عنوان رشته تحصیلی داوطلبان با رشته هایثبت نام آزمون نظام مهندسی. که به عنوان مثال می توانیم به شرایط ثبت نام فارغ التحصیلان مهندسی مکانیک جامدات در آزمون نظام مهندسی اشاره کنیم. دیگری شرایط سابقه شغلی است که به عنوان مثال فارغ التحصیلان کارشناسی باید حداقل 3 سال سابقه کاری مرتبط برای ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 داشته باشند که این موضوع باید به تایید نظام مهندسی استان بومی داوطلبان برسد. و شرط اصلی دیگر شرط سنی است که فقط برای معماران تجربی درنظر گرفته می شود.

منابع آزمون نظام مهندسی 95

منابع آزمون نظام مهندسی عمدتا مباحث مقررات ملی ساختمان می باشد. از مبحث یکم تا بیست و یکم به عنوان منابع آزمون نظام مهندسی 95 و حتی چند سال قبل دیده شده است. منابع آزمون نظام مهندسی با توجه به نوع امتحان و رشته انتخابی متفاوت است که می توانید برای مشاهدهمنابع آزمون نظام مهندسی 95 اینجا را کلیک کنید. هنگام تهیه منابع حتما به سال ویرایش آن دقت کنید زیرا جزو مواردی است که هر ساله در آزمون های مختلف تغییر پیدا می کند.

 

زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 95

در سال 94 آزمون نظام مهندسی نیمسال دوم اواخر بهمن انجام شد. برای امسال حدس می زنیم با توجه به اینکه آزمون نظام مهندسی 95 نیمسال اول در شهریورماه برگزار شد پس احتمالا زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی 95 نیمسال دوم به اواخر بهمن یا اسفند ماه موکول می گردد. لازم به ذکر است که به کلیه متقاضیانی که زودتر از موعد ثبت نام این مقاله را می خوانند و قصد ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95 را دارند توصیه می کنیم هر چه زودتر به عضویت در سازمان نظام مهندسی استان خود در بیایید تا برای ثبت نام مشکلی نداشته باشید.


منبع : ثبت نام آزمون نظام مهندسی 95

 

 

 


  

دانشگاه آزاد همیشه متقاضیان خود را داشته است و قطعا ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 باید یکی از بزرگ ترین و پرطرفدار ترین رخداد های دانشگاه آزاد باشد. تغییرات آزمون دکتری در یکی دو سال گذشته دامن آزمون دکتری دانشگاه آزاد را هم گرفت در نتیجه در این مقاله می خواهیم یک راهنمای جامع برای ثبت نام آزمون دکتری 96 یادداشت کنیم که داوطلبان بتوانند به راحتی ثبت نام خود را انجام دهند. در این مقالهزمان ، نحوه ، شرایط ثبت نام و تغییرات آزمون دکتری دانشگاه آزاد 96 را متذکر شده ایم.


 ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ؛ بزرگ ترین تغییر سال 96 

ادامه مطلب...

  
طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ