دانشگاه علمی کاربردی که در چند سال قبل متقاضیان بسیار زیادی مخصوصا در بین شاغلین پیدا کرده است سالانه دو بار پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دارد. کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی تنها یک بار و در سال 93 پذیرش داشته و نمی توان درباره احتمال پذیرش آن در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 با قطعیت صحبت کرد. ولی ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی به روال سال های قبل به قوت خود باقی است. در این مقاله قصد داریم بطور کامل درباره ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 در مقاطع کاردانی و کارشناسی ، زمان و شرایط ثبت نام و همچنین راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی توضیحات تکمیلی را ارائه کنیم.


 تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی نیاز به کنکور یا آزمون ورودی ندارد 


 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 در مقطع کاردانی

منظور از مقطع کاردانی همان فوق دیپلم است. کلیه کسانی که دارای مدرک دیپلم در کلیه رشته های دبیرستانی از جمله ریاضی ، تجربی ، انسانی ،فنی حرفه ای و کاردانش می باشند می توانند در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 در مقطع کاردانی ثبت نام کنند . نکته مهم در شرایط ثبت نام ، عدم محدودیت برای تغییر رشته است . به این معنی که اگر دیپلم شما با رشته ای که قصد دارید در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنید سنخیت ندارد و به عبارتی غیر مرتبط است می توانید بدون هیچ مشکلی هر رشته ای که در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی درج شده است را انتخاب کنید. پس هیچگونه محدودیت انتخاب رشته در دانشگاه علمی کاربردی وجود ندارد و کلیه دیپلمه های مدارس حق انتخاب تمامی رشته های دانشگاه علمی کاربردی را دارند. همچنین توجه داشته باشید نیازی به مدرک پیش دانشگاهی شما نیست بنابراین افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند هم مجاز به تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی هستند.البته اگر پیش دانشگاهی دارید به شما ثبت نام دانشگاه آزاد 96 را هم می توان پیشنهاد کرد. زیرا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی هم تنها نیز به یک پیش دانشگاهی دارد و کاملا بدون آزمون است . درهرصورت ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور است و حدودا 4 الی 5 ترم ( 2 تا 2.5 سال ) زمان می برد. شهریه دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی بین 600 تا 800 هزار تومان در هر ترم می باشد .


ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 در مقطع کارشناسی

منطور از مقطع کارشناسی همان کاردانی به کارشناسی یا کارشناسی ناپیوسته است. دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی پیوسته پذیرش دانشجو ندارد. بعبارت ساده تر شما نمی توانید چهار سال دوره لیسانس را بصورت پیوسته در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل کنید و تنها راه آن گرفتن مدرک کاردانی و سپس کارشناسی ( در دو مقطع جداگانه ) در دانشگاه علمی کاربردی است که مجموعا بین 4 تا 5 سال طول می کشد. درهرصورت افرادی که دارای مدرک فوق دیپلم هستند حق ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی دارند . تغییر رشته درثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 مجاز است پس لزومی ندارد که عنوان مدرک کاردانی شما با رشته ای که قصد تحصیل در آن دارید یکی باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و آزمون ورودی است و حدودا بین 2 تا 2.5 سال ( 4 تا 5 ترم ) طول می کشد.هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی برای هر ترم بین 700 تا 900 هزار تومان است .

 شهریور و بهمن ، زمان حدودی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 


زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم دانشگاه علمی کاربردی 2 بار در سال دانشجو می گیرد. یک بار برای ورودی مهر و یک بار دیگر برای ورودی بهمن. زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 برای ورودی مهر حدودا اواخر مرداد یا اوایل شهریور و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی96 برای ورودی بهمن معمولا در نیمه اول بهمن می باشد . اگر مایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی هستید می توانید ثبت نام خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بسپارید . برای این کار می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری از مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید از زمان دقیق ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 مطلع شوید توصیه می کنیم عضو کانال تلگرام هیوا شوید .


منبع : ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96