آزمون مدارس نمونه دولتی تهران 96 - 97 در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم صبح روز جمعه 9 تیر بصورت هماهنگ در استان تهران برگزار شد . هدف از این آزمون شناسایی دانش آموزان مستعد برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی تهران در پایه های هفتم ( متوسطه دوره اول ) و دهم ( متوسطه دوره دوم ) است که هر ساله توسط اداره آموزش پرورش تهران برگزار می شود . از آنجایی که ثبت نام آزمون نمونه دولتی 96 - 97 بصورت استانی برگزار شد بنابراین نتایج آزمون نمونه دولتی هم بصورت مجزا اعلام خواهد شد . در این مقاله قصد داریم راهنمای اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی تهران 96 – 97 را به همراهزمان و نحوه مشاهده نتایج ارائه کنیم .


 نتایج نمونه دولتی استان تهران بصورت اینترنتی اعلام می شود  

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تهران 96 - 97

طبق روال سال های گذشته ، بین دو الی چهار هفته بعد از اعلام برگزاری آزمون ، نتایج نمونه دولتی اعلام می شود . نتایج آزمون بصورت اینترنتی و از طریق سایت Azmoon.tehranedu.ir اعلام خواهد شد . کلیه داوطلبان آزمون نمونه دولتی تهران در پایه های ششم ابتدایی و نهم می توانند بعد از اعلام نتایج ، با وارد کردن اطلاعات آزمون ، نتیجه خود را مشاهده کنند . دقت داشته باشید نتایح آزمون نمونه دولتی تهران 96 – 97 تنها از طریق سایت رسمی آموزش پرورش تهران اعلام می شود و نتیجه هر دانش آموز بصورت جداگانه و فقط از طریق این سایت قابل مشاهده است . بنابراین لیستی تحت عنوان " اسامی قبول شدگان نمونه دولتی تهران " یا " اسامی کسانی که در آزمون نمونه دولتی تهران قبول شده اند " منتشر نشده و نمی شود و بطور کلی وجود خارجی ندارد . برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج نمونه دولتی تهران 96 – 97 عضو کانال تلگرام تیزهوشان و نمونه دولتی شوید . همچنین اگر بعد از اعلام نتایج، در مشاهده نتیجه خود مشکل داشتید می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا کمک بگیرید . برای ارتباط با مشاوران هیوا کافیست از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید .


 


کارنامه نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تهران 96 - 97

بعد از آغاز اعلام نتایج نمونه دولتی تهران ، هر داوطلب می تواند با داشتن اطلاعات آزمون ، کارنامه خود را دریافت کند . محتوای کارنامه دانش آموزانی که در آزمون قبول شده اند با کارنامه دانش آموزانی که در آزمون قبول نشده اند تفاوت دارد . به این شکل که در کارنامه دانش آموزانی که در آزمون نمونه دولتی تهران 96 – 97 پذیرفته شده اند صرفا نام مدرسه قبولی درج می شود و اطلاعاتی درمورد درصد های آنان در هر درس منتشر نمی شود . در نقطه مقابل برای دانش آموزانی که نتوانسته اند تراز قبولی آزمون نمونه دولتی تهران را کسب کنند ، درصد های هر درس به همراه تراز کسب شده و تراز آخرین نفر قبولی در مدارس انتخابی درج می شود . درواقع دانش آموزانی که پذیرفته نشده اند بطور کامل می توانند مشاهده کنند که در هر درس به چه درصدی از سوالات توانسته اند پاسخ بدهند و چه ترازی کسب کرده اند و تراز آخرین نفر قبولی مدارس انتخابی آن ها چند بوده است .


اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تهران 96 - 97

بعد از اعلام نتایج نمونه دولتی تهران 96 -97 و طبق اطلاعیه ای که همان زمان منتشر خواهد شد ، کلیه دانش آموزانی که نتوانسته اند در آزمون پذیرفته شوند ، می توانند اعتراضات خود را بصورت کتبی اعلام کنند . اعتراضات وارده می تواند اعتراض به نحوه تصحیح برگه یا اعتراض به درصد محاسبه شده با توجه به کلید سوالات باشد .


منبع : اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی تهران