سازمان فضایی ایران از پذیرش بورسیه در رشته های مرتبط با فناوری فضایی در مقطع کارشناسی ارشد با همکاری سازمان همکاریهای فضایی آسیا اقیانوسیه (اپسکو) خبر داد .


 

با توجه به عضویت ایران در سازمان همکاری فضایی آسیا اقیانوسیه (APSCO)، هرساله تعدادی سهمیه کارشناسی ارشد در اختیار سازمان فضایی ایران قرار می‌ گیرد که این سهمیه‌ها به افراد واجد شرایط اعطا می‌ شود .

براین اساس سازمان فضایی ایران رشته‌ها، گرایش‌ها و شرایط متقاضیان بورسیه‌های سال 2018 اپسکو را اعلام کرد .

برمبنای شرایط اعلام شده، محل تحصیل مقطع کارشناسی ارشد تنها در دانشگاه بیهانگ (Beihang University) در پکن است. شروع دوره‌ها نیز از سپتامبر 2018 خواهد بود.

رشته‌ها و گرایش‌ های بورسیه کارشناسی ارشد APSCO  درسال 2018 به شرح زیر اعلام شده است :

کارشناسی ارشد (MASTA) در رشته کاربردهای فناوری فضایی با 4 گرایش :

- سنجش ازدور و سیستم اطلاعات زمینی Remote Sensing and Geo-information System (RS & GIS)

- سیستم‌های ناوبری ماهواره‌ای جهانی Global Navigation Satellite Systems (GNSS)

- فناوری میکروماهواره Micro-Satellite Technology

- حقوق و سیاستگذاری فضا Space Law & Policy

سازمان فضایی اعلام کرد که ظرفیت پذیرش در هریک از چهارگرایش کارشناسی ارشد دو نفر اعلام شده و آخرین مهلت ارسال مدارک متقاضیان تا پایان وقت اداری چهارشنبه یازدهم بهمن 96 خواهد بود.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند روزهای زوج از ساعت 10-14 با مرکز روابط و همکاری های بین‌المللی سازمان فضایی ایران تماس بگیرند و یا سوال خود را به ایمیل int@isa.ir ارسال کنند.

همچنین متقاضیان باید با توجه به شرایط اعلام شده درخواست خود را با تکمیل فرم درخواست بورسیه کارشناسی ارشد 2018 اپسکو به نشانی ایمیل int@isa.ir ارسال کنند.

برای مطالعه راهنمای تحصیل در خارج کلیک کنید .

منبع : مهر


منبع : شرایط بورسیه کارشناسی ارشد فناوری فضایی 2018