سفارش تبلیغ
صبا
مدیر وبلاگ
 
آمار واطلاعات
بازدید امروز : 131
بازدید دیروز : 469
کل بازدید : 515544
کل یادداشتها ها : 11891
خبر مایه


 


دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97 شامل گروه های آزمایشی مختلف ، نام رشته ها ، ضرایب دروس و مواد امتحانی مربوط به آن ها می باشد که رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری یکی از رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی در این دفترچه است . هم قبل از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 97 و هم بعد از آن ، داوطلبان رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری می توانند از این تراز ها استفاده نمایند . قبل از انتشار کارنامه آزمون دکتری ، داوطلبان دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری می توانند با دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری 97 و پاسخنامه آزمون دکتری 97 مربوط به رشته خود ، درصد دروس را محاسبه کرده و بعد از وارد نمودن درصد ها در نرم افزار تخمین رتبه دکتری ، تراز تقریبی خود را مشاهده کنند ، سپس با مقایسه تراز خود با تراز های ارائه شده در جدول زیر از محدوده شانس قبولی و نحوه چینش رشته محل ها در فرم انتخاب رشته دکتری 97 ، مطلع گردند. اما بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری تنها کافیست داوطلبان تراز خود را که در کارنامه دکتری 97 ، توسط سازمان سنجش محاسبه شده است ، با تراز های ارائه شده مقایسه نمایند . در ادامه نحوه محاسبه و جدول حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97 را آورده ایم .      


 


نحوه محاسبه حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97

کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی هیوا با جمع آوری تعدادی از کارنامه های دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری سال 96 ، تحلیل اطلاعات مفید آن ها و استفاده از روش های آماری حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97 را در سه بازه بدبینانه ، منطقی و خوشبینانه دسته بندی کردند . نتایج بدین شرح است که هر چقدر تراز کسب شده توسط داوطلب به محدوده تراز بدبینانه نزدیک تر یا بالاتر باشد ، شانس قبولی داوطلب بالاتر است . همچنین هر چقدر تراز متقاضی از محدوده خوشبینانه دورتر یا پایین تر باشد ، شانس وی برای قبولی در آن دانشگاه پایین تر است .
در جدول زیر دانشگاه های با تراز قبولی بالاتر در ابتدای لیست و دانشگاه های با تراز پایین تر در انتهای لیست معرفی شده اند . این محدوده ها از قبولی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 96 استخراج شده اند و نزدیک ترین و معتبرترین راهنما برای داوطلبان شرکت کننده در دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97 می باشند در نتیجه ممکن است آمار قبولی های امسال کمی با سال گذشته متفاوت باشد . در ادامه کلیه دانشگاه هایی که آمار آن ها در دسترسمان بود معرفی شده اند که ممکن است بعضی از آن ها دردفترچه انتخاب رشته دکتری 97  ، دارای ظرفیت پذیرش دانشجو نباشند .


 

 


حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97

حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97 به شرح زیر است :

نام دانشگاه یا موسسه دوره نمره حدنصاب دانشگاه
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه تهران نوبت دوم 4500
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه تبریز نوبت دوم 3999
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه محقق اردبیلی - اردبیل نوبت دوم 3790
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه شهید بهشتی - تهران پردیس خودگردان 3489
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان البرز کرج صرفاً ورودی های امسال در تهران) پردیس خودگردان 3342
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه پیام نور استان تهران - مرکز تحصیلات تکمیلی تهران پیام نور 3086
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه تبریز مشترک 2516
جغرافیا و برنامه ریزی شهری / دانشگاه تهران (محل تحصیل پردیس خودگردان کیش) پردیس خودگردان 2058

 

راهنمای جدول :

1) اگر تراز شما از محدوده ای که در هر رشته محل تحت عنوان تراز قبولی بدبینانه ذکر کرده ایم بالاتر باشد به این معنی است که شانس قبولی زیادی در آن رشته محل دارید .

2) اگر تراز شما از محدوده ای که در هر رشته محل تحت عنوان تراز قبولی خوشبینانه ذکر کرده ایم پایین تر باشد به این معنی است که شانس قبولی پایینی در آن رشته محل دارید .

لازم به ذکر است که تراز های جدول بالا ، حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری هستند و اگر فردی بتواند حدنصاب یک دانشگاه را کسب کند ، به منزله قبولی وی در آن دانشگاه نمی باشد و فقط به آن دانشگاه دعوت به مصاحبه خواهد شد .

علاقه مندان به شرکت در دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد می توانند برای آزمودن شانس خود در این دانشگاه رویحدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد 97 ، کلیک کنند . همچنین اگر داوطلب رشته دیگری هستید ، می توانید با کلیک بر روی حدنصاب و تراز قبولی آزمون دکتری ، از حدنصاب های مربوط به رشته خود مطلع شوید . اگر همچنان درباره حدنصاب و تراز قبولی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97 ابهامی دارید می توانید سوالات خود را از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی هیوا بپرسید . برای این کار کافیست از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید و برای اطلاع از تمامی رخداد های آزمون دکتری 97 در  کانال تلگرام دکتری تخصصی هیوا عضو شوید . 


 

 

 


منبع : حدنصاب و تراز قبولی دعوت به مصاحبه آزمون دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری 97
 


طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ