دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 97 - 98 دانشجو می پذیرد .


 

دانشگاه محقق اردبیلی در راستای اجرای آئین نامه استعدادهای درخشان 15 درصد برتر دانشجویان دوره کارشناسی برای پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد ( رشته های اعلام شده حداکثر 20 درصد از ظرفیت دوره روزانه کارشناسی ارشد در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور ) ابلاغیه نامه شماره 21/77948  مورخ 93/5/5 ، اصلاحیه شماره 2/140036 مورخ 95/7/4 و نامه شماره 2/299574 مورخ 96/12/16 وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، تدوین و در تاریخ 97/2/10  به تصویب جلسه شورای استعدادهای درخشان دانشگاه محقق اردبیلی رسیده و از تاریخ ابلاغ ، اقدام به پذیرش استعدادهای درخشان در دوره کارشناسی ارشد از داخل دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر دولتی برای سال تحصیلی 97 - 98 در رشته های مندرج در فراخوان پس از بررسی مدارک دانشجو می پذیرد .


الف - شرایط عمومی

احراز صلاحیت عمومی مطابق مقررات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری


ب - شرایط اختصاصی

1 -دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن سه چهارم واحدهای درسی در پایان نیمسال ششم ، به لحاظ میانگین کل جزء 15 درصد برتر هم رشته و هم ورودی خود باشند .

2 - ورودی های بهمن ماه 92 ، مهر 93 و بهمن 93 که جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند . ( مجموع روزانه و شبانه )

3 - مدارک آن دسته از دانشجویانی که در در طول شش نیمسال تحصیلی موفق به فارغ التحصیلی می شوند و به لحاظ میانگین کل ، جزو 15 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود هستند ، به صورت مازاد بر ظرفیت ، جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بررسی خواهد شد .

4 - دانشجویان 15 درصد برتر ، حداکثر طی 8 نیمسال فارغ التحصیل شوند ( متقاضیانی که طول مدت تحصیل آن ها در کارنامه تحصیلی بیش از 8 نیمسال باشد ، مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نمی باشند . )

5 - دانشجویانی که از زمان فارغ التحصیلی آن ها ، بیش از یک نیمسال تحصیلی گذشته است ، مجاز به استفاده از تسهیلات نمی باشند .

6 - دانشجویان 15 درصد برتر می بایست حداکثر تا مورخه 31 / 6 / 97 فارغ التحصیل گردند .

 

متقاضیان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه محقق اردبیلی می بایست مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 31 خرداد 97 به دفتر استعدادهای درخشان این دانشگاه ازسال نمایند .

 

برای مطالعه سایر شرایط و ضوابط و رشته های دارای پذیرش روی لینک زیر کلیک کنید .


فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه محقق اردبیلی 97 - 98


منبع : دانشگاه محقق اردبیلی


منبع : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه محقق اردبیلی 97