دانشگاه آیت اله بروجردی بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 97 - 98 دانشجو می پذیرد .


 

دانشگاه آیت ا.. العظمی بروجردی ( ره ) با استناد به آیین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی جهت ورود به دوره های تحصیلی بالاتر (آیین نامه شماره  77948/21  مورخ 05/05/1393 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اصلاحیه شماره 299574/2 مورخ 16/12/1396) از میان دانشجویان و دانش آموختگان واجد شرایط دانشگاه­های دولتی برای نیمسال اول تحصیلی  98-97 در مقطع کارشناسی ارشد ( بدون آزمون ) اقدام به پذیرش دانشجو می نماید .
 

شرایط پذیرش :

– احراز شرایط مندرج در دستورالعمل اجرایی دانشگاه برای پذیرش دانش آموختگان ممتاز و برگزیدگان علمی
– اتمام تحصیلات دوره کارشناسی حداکثر تا تاریخ 97/6/31
– دانشجوی دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن 6 نیم سال تحصیلی ( با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی ) به لحاظ میانگین کل جزو پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد ؛ حداکثر در مدت 8 نیمسال تحصیلی دانش آموخته گردد و وضعیت پانزده درصد برتری میانگین خود را تا پایان دوره تحصیلی حفظ نماید .

تبصره 1 - فقط برای پذیرش در سال تحصیلی 98-97، گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی تا پایان 6 نیم سال تحصیلی قابل قبول است .
تبصره 2 - متقاضیانی که در طول 6 نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزو پانزده درصد برتر باشند ( به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال ) پذیرش می شوند .
تبصره 3 - دانشجو فقط می تواند در گرایش های مرتبط با دوره کارشناسی خود اقدام نماید .

– برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط، با معرفی دبیرخانه المپیاد
– دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی با معرفی معاونت دانشجویی وزارت ، به شرطی که به لحاظ میانگین کل هم تراز پانزده درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی در دانشگاه متقاضی باشند .
– برگزیدگان رتبه های اول تا سوم جشنواره های معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی ، جوان خوارزمی ، رازی و فارابی ) در رشته یا گروه آموزشی مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه ای که در آن برگزیده شده اند ، با معرفی دبیرخان? هریک از این جشنواره ها با مشارکت حداقل سی و پنج درصد .

دانشگاه فقط یک بار در هر سال ، نسبت به پذیرش حائزین شرایط بر اساس این دستورالعمل اقدام می نماید .


رشته و گرایش ها :

ردیف رشته گرایش
1 مهندسی عمران مهندسی آب ، سازههای هیدرولیکی
2 ریاضی ریاضی مالی
3 ریاضی آنالیز ریاضی
4 شیمی شیمی فیزیک
5 حقوق حقوق خصوصی
6 حقوق حقوق جزا و جرم شناسی
7 حقوق فقه و مبانی حقوق اسلامی
8 علوم اجتماعی جامعه شناسی
9 علوم سیاسی و روابط بین الملل علوم سیاسی


برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آیت اله بروجردی روی لینک زیر کلیک کنید . 


فراخوان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آیت اله بروجردی برای سال تحصیلی 97 - 98

 

مهلت ارسال مدارک حداکثر تا تاریخ 9 خرداد 97 می باشد .


منبع : دانشگاه آیت اله بروجردی


منبع : ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آیت اله بروجردی 97